Somodi Géza
Gallery images
1. Mások ajánlják, nem ő magát. A tájékozódás kezdődhet a közösségi média építkezős csoportjaiban. Vannak olyan szakmai portálok is, ahol például a tetőcserép gyártója ajánl szakembereket. Érdemes továbbá ajánlásokat kérni az építőiparban dolgozó ismerőseinktől. A végső kiválasztás aztán a mindenre kiterjedő megbeszélése(ke)n múlik, valamint a jelöltek néhány kész munkájának a megtekintésén élőben.
2. Részletes árajánlatot ad. Az árajánlat csak akkor lehet hiteles, ha pontos terv vagy helyszíni felmérés alapján készül. A munkájára igényes ácsok részletezik az egyes munkafázisokat és a szükséges anyagokat, hogy a megrendelő teljes képet kapjon a költségek eloszlásáról.
3. Rendszerben gondolkodik   A tetőfedés komoly szakmai tudást igénylő folyamat, ahol az ács ismeri és használja a modern technológiákat és alapanyagokat. Komplett tetőfedő rendszert tud ajánlani és létrehozni.
4. Szerződéssel és számlával dolgozik. A tető nem papírból épül, de az fontos, hogy a megbízott szakember papírjai rendben legyenek. Cégének megléte és leinformálhatósága is plusz biztosíték.
5. A munkadíjára nem kér előleget. Ha a vállalkozó szerzi be a szükséges anyagokat, akkor annak költségét szokás előre rendezni, viszont a munkadíjat csakis a tető elkészülte után szokás kifizetni.
+1: Ismeri a fenntarthatóságot támogató technológiákat.   Az önmagát minduntalan fejleszt tetőfedő lehet a legjobb választás, ha napelemes tetőre van szükség. Aki rajongással beszél a munkájáról, és határozottan részletezi az akár általa is kivitelezhető napelemes rendszerek adta lehetőségeket, az lesz az igazán jó ács az építkezésen.
Leírás

Fotók: PxHere