Somodi Géza
Gallery images
Dobos Attila táncdalénekes, zeneszerző (80). Az ő szerzeménye például az Isten véled édes Piroskám és az Annál az első ügyetlen csóknál (Aradszky László), vagy a Mama (Mary Zsuzsi). (Fotó: Fortepan/Szalay Zoltán)
Taylor Hawkins, a Foo Fighters dobosa (50). Sokoldalú zenész, kiváló dobos volt. Egy érdekesség: 2012-ben a Kennedy Center díjátadóján ő énekelte a Led Zeppelin Rock and Roll című dalát, a dobon a Foo Fighters frontembere, Dave Grohl játszott, aki korábban a Nirvana-ban dobolt. (Fotó: Wikipedia/Raphael Pour-Hashemi)
Klaus Schulze német zenész (74). A Tangerine Dream alapítója és a kortárs elektronikus zene egyik meghatározó alakja volt. (Fotó: Wikipedia/arcsi - Lisa śpiewa)
Vangelis görög zeneszerző (79). Oscar-díjas, az elektronikus zene kiemelkedő alakja, az Aphrodite’s Child alapító tagja. A Tűzszekerek, a Szárnyas fejvadász, az 1492 – A Paradicsom meghódítása és a Nagy Sándor, a hódító című filmek zenéjének szerzője. (Fotó: Wikipedia/NikolasforWiki)
Andrew Fletcher angol billentyűs (60). Becenevén „Fletch”, a Depeche Mode alapító tagja. (Fotó: Wikipedia/monophonic.grrrl)
Alan White angol dobos (72). A progresszív rock egyik legnagyobb együttese, a Yes tagja volt, aki megfordult John Lennon, George Harrison, Joe Cocker, valamint Ginger Baker oldalán. (Fotó: Wikipedia/ Rick Dikeman) 
Olivia Newton-John brit-ausztrál énekesnő-színésznő (73). Walesi és német származású, brit születésű, Ausztráliában nevelkedett, évtizedeken át az Egyesült Államokban élt, önmagát ausztrálnak vallotta. Négyszeres Grammy-díjas, legismertebb filmszerepe Sandy Olsson a Grease-ben. 
Szakcsi Lakatos Béla dzsessz-zongorista, zeneszerző (79). A magyar dzsessz egyik legnagyobb alakja, Kossuth-díjas, a nemzet művésze. (Fotó: Wikipedia/Stekovics Gáspár) 
Jerry Lee Lewis amerikai rock and roll- és country-énekes, zongorista (87).  Beceneve a „Killer”(Gyilkos), melyet egyedi zongorajátékával érdemelt ki. Egyediségéhez őrült színpadi produkciója is hozzájárult, melyben gyakran táncolva játszott, a zongorára ugrott, vagy éppen felgyújtotta azt. A Rolling Stone Magazin 24. helyre rangsorolta az énekest a Minden Idők 100 Legnagyobb Művésze listán. (Fotó: Wikipedia/Silvio Tanaka) 
Dan McCafferty skót rockzenész, a Nazareth énekese (76). Egyedi, rekedtes hangja tette jellegzetesé a Nazareth dalait. Több rocksláger is fűződik a nevükhöz, melyek közül a Love Hurts ballada a legismertebb. (Fotó: Wikipedia/Ken Papai) 
Christine McVie billentyűs, énekes, a Fleetwood Mac tagja (79). A Fleetwood Mac angol-amerikai együttes 1967-ben alakult Londonban. Az 1970-es évek elejéig bluest játszott, ezt követően pedig country-rockot. 1977-ben adták ki a talán leghíresebb albumokat, a Rumours-t, mely Grammy-díjat nyert az év albuma kategóriában. (Fotó: Wikipedia/Raph) 
Meat Loaf amerikai rockénekes és színész (74). Eredeti neve Michael Lee Aday. Grammy-díjas. A Bat Out of Hell című albumából több mint 43 millió példányt adták el. Több mint ötven filmben és televíziós műsorban szerepelt. Játszott a Rocky Horror Showban és a Harcosok klubjában is. (Fotó: Wikipedia/christopher simon)