Az első Pető tábor Győrben: várják a betegek jelentkezését
2022. augusztus 4. 12:30
A Széchenyi István Egyetem egészségtechnológiai campus és kompetenciaközpontja programindító rendezvényén már márciusban elhangzott, hogy a SZE és a Semmelweis Egyetem stratégiai együttműködése nemcsak kiváló technológiai, innovációs és tudományos eredményeket hoz, hanem hozzájárul Győr és környéke egészségügyi ellátásának javulásához is. Többek között azt is előre vetítették, hogy az együttműködés eredményeként a jövőben egy „Pető Pont” is helyet kaphat a győri Széchenyi István Egyetemen kialakítandó egészségtechnológiai centrumban.
Ennek előfutáraként, a két intézmény összefogásával szerveznek fejlesztéseket különféle betegségben (a cerebrális parézisben, a Parkinson-kórban, a Sclerosis Multiplexben, valamint a stroke-ban) szenvedők számára augusztus 15-19. és augusztus 22-26. között. A szakemberek minden olyan fejlesztésre szorulót várnak, akik számára a napi két- háromórás rehabilitációs program életminőségük javulását eredményezheti.
A csoportos kezeléseket megelőzően a jelentkezők úgynevezett előszűrésen vesznek részt, hogy a szakemberek a terhelhetőségüket vizsgálni tudják. Az előszűrés napja augusztus 10., szerda, amikor a Széchenyi István Egyetem győri kampuszán, az ÚT 114-es teremben a Pető András Kar konduktorai várják a fejlesztésre jelentkezőket. A konduktorok munkáját a SZE Egészség- és Sporttudományi Kar Egészségtudományi Tanszék védőnő hallgatóiból álló önkéntesek segítik.
A betegek számára a győri egyetem parkolási lehetőséget, továbbá igény esetén kedvezményes árú ebédet és szállást is biztosít. A táborról információkat a petotabor2022@sze.hu e-mail-címen folyamatosan, és hétfőtől szerdáig 8:00-11:00 óra között a 06-96/613-793-as telefonszámon kaphatnak.
A jelentkezési lapot megtalálják a https://szolgaltatas.sze.hu/peto-pont-tabor oldalon.
A rehabilitációs kezelésen részt venni kívánók regisztrációját a határidőt meghosszabbítva, augusztus 5., péntekig várják a szervezők.
A Pető-módszerről
Dr. Pető András nevéhez fűződik az az egyedülálló konduktív pedagógiai módszer, amelynek alapgondolata, hogy idegrendszerünk a károsodások ellenére is rendelkezik tartalékokkal, új kapcsolatok kiépülésének lehetőségével. Másik tézise, hogy ezek a tanulási-tanítási folyamatok megfelelő vezérlésével módosíthatók, azaz javíthatják a betegek állapotát. A Pető András Kar közösségének küldetése, hogy javítsa a mozgásukban – elsősorban központi idegrendszeri sérülés miatt – nehézséggel és kihívással szembesülők életminőségét. Bővebb információ ide kattintva érhető el.
Az ujszonalunk.com nem valamivel, valakikkel szemben, hanem egyetlen eszmével azonosulva határozza meg önmagát, ez a tisztességes újságírás, amit olvasói naponta számon is kérhetnek tőle. A hátteret, a függetlenséget garantáló támaszt a Felvidék egyetlen magyar nyelvű napilapjának kiadója adja. A portált helyiek írják, helyieknek. Annak a jól összeszokott csapatnak a tagjai, akiket korábbról ismerhetnek és el is érhetnek. Tiszta hangon, a régi tisztességgel szólalunk meg, nyilvánosságot adva mindenkinek, hogy valós problémákat tárjunk fel, és közösen keressük a megoldást, ütköztetve a különböző nézőpontokat. Így akik fontosnak tartják független helyi sajtó létét, a magukénak érezhetik az ujszonalunk.com -ot, és teret is kapnak benne. Reméljük, hogy sokan gondolják most így: „Erre vártunk!” Fennmaradásunkat, a regionális, független újságírást minden egyes olvasói forint segíti, amit köszönettel fogadunk.
Ha Ön is támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.