Dróntechnológia, űrkutatás és autósport – népszerű témákkal hívja a Széchenyi a középiskolásokat
2023. október 30. 13:00
A Széchenyi István Egyetem győri kampuszán működő Mobilis Interaktív Élményközpont 2017-ben indította útjára a mérnöki témanapokat elsősorban műszaki érdeklődésű középiskolás diákoknak, hogy megszólítható, fiatal mérnökökön keresztül mutassa be egy-egy szakterület érdekességeit. A Mobilis a Audi Hungaria Járműmérnöki Kart, az Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kart, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kart, a Digitális Fejlesztési Központot, valamint a HUMDA Magyar Mobilitásfejlesztési Ügynökséget mint a Széchenyi Egyetemi Csoport tagját bevonva hozta létre a rendhagyó programsorozatot.
„A műszaki, mérnöki pályaorientáció azóta is a legfontosabb stratégiai célunk, ezért nyáron ismét elkezdtük a programot szervezni. Megkerestük azokat az egyetemi egységeket, amelyek látványos módon, a fiatalokhoz közel hozható technológiákkal dolgoznak. Így esett a választásunk többek között a Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjára, ahonnan három fiatal mérnök is bekapcsolódott az előkészületekbe” – beszélt az előzményekről Keszthelyi Bernadett, a Mobilis ügyvezető igazgatója. Hozzátette, a célcsoport toborzását a tankerület és több szakképzési centrum iskolájának bevonásával végezték.
Az első témanapot nemrégiben rendezték meg a Mobilisben, ahol az informatikai szakterületek mellett a dróntechnológia került a fókuszba. Nem véletlenül, hiszen a Széchenyi István Egyetem élenjáró szereplője a hazai drónkutatásnak és -fejlesztésnek.
„A programban a meghívott mérnökök bemutatása mellett a diákok saját élménye is nagy hangsúlyt kap, ezért minden egyes témanapon eszközt adunk a tanulók kezébe, méréseket végeznek vagy kísérleti eszközt gyártanak. Az idei első alkalommal a Mobilisben elérhető edukációs célú drónokkal végeztek saját programozással reptetést, emellett a Digitális Fejlesztési Központ szakemberei által a helyszínen bemutatott drónokat ismerhették meg közelebbről” – fejtette ki az igazgató.
A témanapokon a mérnöki életpályák szépségei mellett az elhelyezkedési lehetőségeket, a multinacionális, kis- és középvállalati munkakörnyezetet is megismerhetik a továbbtanulás előtt álló középiskolások.
A következő, novemberi témanapon az űrkutatás, a távközlés és a rádiótechnológia világához kerülhetnek közelebb a diákok, míg decemberben az autó- és motorsport mérnöki területeit, valamint az e-sportot járják körül a résztvevők.
A pályaorientációs mérnöki témanapokra ide kattintva jelentkezhetnek a középiskolák a szabad helyek függvényében.
Az ujszonalunk.com nem valamivel, valakikkel szemben, hanem egyetlen eszmével azonosulva határozza meg önmagát, ez a tisztességes újságírás, amit olvasói naponta számon is kérhetnek tőle. A hátteret, a függetlenséget garantáló támaszt a Felvidék egyetlen magyar nyelvű napilapjának kiadója adja. A portált helyiek írják, helyieknek. Annak a jól összeszokott csapatnak a tagjai, akiket korábbról ismerhetnek és el is érhetnek. Tiszta hangon, a régi tisztességgel szólalunk meg, nyilvánosságot adva mindenkinek, hogy valós problémákat tárjunk fel, és közösen keressük a megoldást, ütköztetve a különböző nézőpontokat. Így akik fontosnak tartják független helyi sajtó létét, a magukénak érezhetik az ujszonalunk.com -ot, és teret is kapnak benne. Reméljük, hogy sokan gondolják most így: „Erre vártunk!” Fennmaradásunkat, a regionális, független újságírást minden egyes olvasói forint segíti, amit köszönettel fogadunk.
Ha Ön is támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.