Háborúról, inflációról, különadóról beszél a Wizz Air vezetője
2022. december 25. 13:00
A pandémiáról, az inflációról, a háborúról, a különadó hatásáról és az ünnepi időszak kérdéseiről beszélt a Pénzcentrumnak Peneda, a Wizz Air műveletirányító központ vezetője.
A Wizz Air júliusban közölte, hogy az extraprofit-adó és az üzemanyagárak növekedése miatt a viteldíjak emelkedni fognak. Erről szólva a vezető leszögezte: „a viteldíjak mindig is tükrözni fogják a költségszerkezetünket, illetve a kereslet és kínálatot, de az árakat már-már megszállottan alacsonyan tartjuk. Minden, az egyenletet megzavaró, pláne kívülről érkező extra költséget, valahogyan be kell építeni a tarifába. Biztosíthatom az olvasókat, hogy igen, ezeknek az intézkedéseknek közvetlen hatása van, és megakadályozza, hogy a lehető legalacsonyabb viteldíjat kínáljuk, ami amúgy a célunk lenne.”
Alighogy véget ért a pandémia általános korlátozó hatása, máris újabb világhatások nehezítik az életet, az utazást, a repülést is. Mint ultra low-cost légitársaság, a Wizz Airnél látják, hogy az emberek mozogni akarnak a világban, utazni minden áron.
„Magas inflációs környezetben általában az történik, hogy az emberek az olcsóbb opciók felé orientálódnak, vagy óvatosabban költenek. Tehát tulajdonképpen inkább a hagyományos légitársaságokért kellene aggódnunk, hiszen az lesz a trend, hogy az emberek a lehető legolcsóbban akarnak eljutni A-ból B-be.”
A háborús helyzet többféle módon is kihatott a repülésre, részben a picon, részben alégtér használatán keresztül. „Oroszország és az Ukrajna felett teljesen elsötétült a légtér, nem lehetett átrepülni, és ez azt jelenti, hogy minden járatnak, ami átmegy az ország fölött, onnantól kezdve kerülőt kell tennie.” – mondja a vezet. Magyarázatként hopzzáteszi bár lentről a légtér egy óriási zűrzavarnak tűnhet, de valójában ugyanolyan pályákból áll, mint az utak itt lent a földön. „Gondoljunk bele, mi történne az autóútjainkkal, ha egy sávot megszüntetnénk, de a kocsik száma nem csökkenne, sőt tulajdonképpen nőne is, hiszen egyre több járattal dolgozunk a covid óta.”
A háború másik fő kihívása a légitársaság számára úgy jelentkezett, hogy míg eddig az ukrán piac tele volt lehetőségekkel, és éppen meg szerették volna duplázni az ottani flotta méretét, amikor azonban kitört a háború, hirtelen ki kellett találni, hová telepítsük át azokat. „Mindezek ellenére négy repülőgépünk ott ragadt. Azóta egyet sikerült kimentenünk, de három még kint van, ami azért súlyos veszteség számunkra – tehát bizonyos mértékben ez is korlátozza a lehetőségeinket.”
Az ujszonalunk.com nem valamivel, valakikkel szemben, hanem egyetlen eszmével azonosulva határozza meg önmagát, ez a tisztességes újságírás, amit olvasói naponta számon is kérhetnek tőle. A hátteret, a függetlenséget garantáló támaszt a Felvidék egyetlen magyar nyelvű napilapjának kiadója adja. A portált helyiek írják, helyieknek. Annak a jól összeszokott csapatnak a tagjai, akiket korábbról ismerhetnek és el is érhetnek. Tiszta hangon, a régi tisztességgel szólalunk meg, nyilvánosságot adva mindenkinek, hogy valós problémákat tárjunk fel, és közösen keressük a megoldást, ütköztetve a különböző nézőpontokat. Így akik fontosnak tartják független helyi sajtó létét, a magukénak érezhetik az ujszonalunk.com -ot, és teret is kapnak benne. Reméljük, hogy sokan gondolják most így: „Erre vártunk!” Fennmaradásunkat, a regionális, független újságírást minden egyes olvasói forint segíti, amit köszönettel fogadunk.
Ha Ön is támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.