Büszkén üzentek a Széchenyi afrikai hallgatói (VIDEÓ)
2023. augusztus 31. 18:00
Az ENSZ fenntartható fejlődési célkitűzései közül az ötödik a nemek közötti egyenlőség fontosságát hangsúlyozza. Ennek megfelelően a Széchenyi-egyetem idén az ENSZ-világnapokhoz kapcsolódva havonta panelbeszélgetéseket tart Budapesti Innovációs és Képzési Központjában Nők a családban, társadalomban, tudományban címmel, illetve videóüzeneteket tesz közzé. E sorozatban olyan inspiráló női előadók – köztük az intézmény alumnijai – szólalnak meg, akik szakmai és társadalmi életútjuk alapján példaként szolgálnak a jövő generációjának számára.
Az egyetem ezúttal az afrikai származásúak világnapja, augusztus 31. alkalmából készített videót, hogy bemutassa az afrikai diaszpóra hozzájárulását a fejlődéshez, az egyetemes kultúrához és a világ sokszínűségéhez. A felvételen az egyetem ellátásilánc-menedzsment mesterképzésén tanuló kenyai Ashley Kawera azt üzeni minden afrikainak: büszkén vállalják kultúrájukat. „Hálás vagyok a Széchenyi-egyetemnek, amiért megadta nekem a lehetőséget, hogy minden mérföldkövet meghódíthassak, és közben különböző kultúrából érkezett emberekkel találkozhassak” – fogalmazott.
Szaktársa, a kenyai Valeen Wanyara azt hangsúlyozta: az afriakaiak többre képesek, mint amit elődeik tettek, amennyiben tanulnak, építik magukat, és mindig arra törekszenek, hogy egységesek maradjanak. Azt mondta, hálás a Széchenyi-egyetemnek, ahol sok, szerte Afrikából származó fiatallal találkozott.
A ghánai Esther Amofa-Adade több éve jár a Széchenyi István Egyetemre, jelenleg már az intézmény gazdálkodás- és szervezéstudományi programjának doktoranduszhallgatója. „Nagy kiváltság az EU-ban tanulni. A Széchenyi-egyetemen kiváló akadémia kapcsolatokra tettem szert és megtapasztaltam, hogyan alakulnak a dolgok Európában, ami segített bővíteni a békével kapcsolatos ismereteimet” – jegyezte meg, minden afrikait arra bátorítva, hogy nyisson a lehetőségek felé.
A Kautz Gyula Gazdaságtudományai Kar nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterképzésén tanuló nigériai Felicity Thomas Tizhe nagyon büszke afrikai identitására, ami egyszerre jelenti számára az egyedülálló kultúrát, az ételeket, a ruhákat, az egységet. Hozzáfűzte: a Széchenyi István Egyetem hallgatójaként bővült intellektuális látóköre, és olyan új tulajdonságokra tett szert, mint az önbizalom és az önállóság. „Amit a legjobban szeretek a Széchenyi-egyetemen, az az, hogy az afrikai hallgatókat az egyéniségük tiszteletben tartásával, szeretettel és odafigyeléssel kezelik” – emelte ki.
A videó itt tekinthető meg:
Az ujszonalunk.com nem valamivel, valakikkel szemben, hanem egyetlen eszmével azonosulva határozza meg önmagát, ez a tisztességes újságírás, amit olvasói naponta számon is kérhetnek tőle. A hátteret, a függetlenséget garantáló támaszt a Felvidék egyetlen magyar nyelvű napilapjának kiadója adja. A portált helyiek írják, helyieknek. Annak a jól összeszokott csapatnak a tagjai, akiket korábbról ismerhetnek és el is érhetnek. Tiszta hangon, a régi tisztességgel szólalunk meg, nyilvánosságot adva mindenkinek, hogy valós problémákat tárjunk fel, és közösen keressük a megoldást, ütköztetve a különböző nézőpontokat. Így akik fontosnak tartják független helyi sajtó létét, a magukénak érezhetik az ujszonalunk.com -ot, és teret is kapnak benne. Reméljük, hogy sokan gondolják most így: „Erre vártunk!” Fennmaradásunkat, a regionális, független újságírást minden egyes olvasói forint segíti, amit köszönettel fogadunk.
Ha Ön is támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.