Még pár nap és lejár a jelentkezési határidő
2023. február 11. 16:00
Február 15-ig lehet egyetemre, főiskolára jelentkezni, vagyis utoljára most gondolhatjuk végig a szempontjainkat. Az Eduline abban segít, hogy mik azok a kérdések, amiket véglegesítés előtt mindenképpen jó, ha az ember feltesz magának. Mint arról már mi is írtunk korábban, nem mindegy, hogy a hat helyre milyen sorrendben írjuk be a kívánt szakokat, mert ha nem lesz elég a pontunk az egyikre, automatikusan a következő jön számításba. Ám ha ugyanannak a helynek, karnak és szaknak jelöljük meg minda az államilag finanszírozott, mind az önköltséges formáját, az attól még egynek számít, így végül összesen legfeljebb 12 bejegyzésünk lehet.
Az első három fő kérdés véglegesítés előtt az, hogy miből kell majd a felvételihez érettségizni, pontosan milyen tantárgyai vannak annak a hallgatónak, aki az adott szakra jelentkezik (például azt gondolja, hogy érdekli a szociológia, és utóbb szembesül azzal, hogy ez kőkemény matematikai felkészültségeit is igényel a társadalomismeret mellett), a harmadik pedig: azzal a diplomával hol helyezkedhetünk majd el?
Ezután arról kell meggyőződni, hogy minden személyi és tanulmányi adatot, megjelölt szakot jól írtunk-e be: a képzéseknél a megfelelő nyelvet, képzési helyszínt, finanszírozási formát jelöltük-e meg. Az összes már meglévő dokumentum feltöltését követően a jelentkezést hitelesíteni is kell.
Amint már utaltunk rá: ott a képzés finanszírozásának kérdése is, hogy: állami ösztöndíjas legyen-e vagy önköltséges a tanulmány? Érdemes hát megnézni: hány félév alatt végezhető el a szak és milyen feltételekkel lehet megtartani az ingyenes helyet. Önköltséges forma esetén értelemszerűen az első szempont az összeg és, hogy milyen támogatásra, ösztöndíjra pályázhatunk. Idén is számolhatunk a diákhitellel.
Meghatározó az is, hogy hol fogunk lakni: milyenek a kollégiumi lehetőségek, van-e a környéken magánkollégium és persze a végére a legtöbbeknek mindig marad egy fő kérdés: hol tartanak az albérletárak?
Az ujszonalunk.com nem valamivel, valakikkel szemben, hanem egyetlen eszmével azonosulva határozza meg önmagát, ez a tisztességes újságírás, amit olvasói naponta számon is kérhetnek tőle. A hátteret, a függetlenséget garantáló támaszt a Felvidék egyetlen magyar nyelvű napilapjának kiadója adja. A portált helyiek írják, helyieknek. Annak a jól összeszokott csapatnak a tagjai, akiket korábbról ismerhetnek és el is érhetnek. Tiszta hangon, a régi tisztességgel szólalunk meg, nyilvánosságot adva mindenkinek, hogy valós problémákat tárjunk fel, és közösen keressük a megoldást, ütköztetve a különböző nézőpontokat. Így akik fontosnak tartják független helyi sajtó létét, a magukénak érezhetik az ujszonalunk.com -ot, és teret is kapnak benne. Reméljük, hogy sokan gondolják most így: „Erre vártunk!” Fennmaradásunkat, a regionális, független újságírást minden egyes olvasói forint segíti, amit köszönettel fogadunk.
Ha Ön is támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.