Mi ez a tengeri hét csillag? – kommentcunamit hozott a kérdés
2023. március 28. 10:00
A rengeteg kommentből a tipikus kérdéseket, megjegyzéseket gyűjtöttük össze – ezeket mi is relevánsnak tartottuk már korábban, ezért foglalkoztunk velük. Aki gondolja, nézze meg:
Ki találta ki a hét tengeri csillagot? Kovacsics Imre – ezt mi december végén írtuk meg. A fürdő vezetője így fogalmazott: „Minden szálloda, étterem a létesítéskor kap egy besorolást, ami azonban az idő folyamán rendre megkopik. A tengeri csillagnál ez nem lehetséges, ezt az új minősítést minden évben felül fogjuk vizsgálni Meg kell felelni a kritériumoknak mind építészetileg, mind pedig a tisztaság, a vendégfogadás, a gasztronómia, a gyógyászat… területén.”
Öt csillagnál nincs is több… Erre is ebben a cikkben született válasz: „A dubaji világkiállításon a világ első, hét csillagos szállodája a Burdzs al-Arab mellett álltam, s akkor jött a tengeri csillag ötlete is. Ahogy mondtam, a látszólagos játékosság mellett ez egy nagyon is komoly kritériumrendszer, amelynek magyar viszonylatban kétség nélkül megfelel a győri vízi élménypark, de szerintem világszinten is. Amit már most elárulhatok: ez lesz az első olyan fürdő, amely egységes koncepcióra – a tengeri csillagokra – épül. Amikor majd belép a vendég az ajtón, tengervízzel megtöltött akváriumot fog látni, amelyben ott várják az élő tengeri csillagok. Ha gyerekek plüssfigurát szeretnének, ilyeneket találnak. Az ételek fantázianeve szintén erre épül.”
Erre való a tanúsító védjegy nem is létezik… A Rába Quelle honlapján azt írják: „Kézenfekvőnek tűnt megalkotni egy új minőségbiztosítási – tengeri csillagokra épülő - rendszert, amelyben az etalont az RQ Vízi Élménypark és Gyógyfürdő képviseli. Később ezt a rendszert más fürdőnél is be lehet vezetni. A hét tengeri csillag mindegyike egy-egy szolgáltatáscsoportot jelképez. A felnőttek számára információkkal szolgál, a gyerekek számára pedig játék, amelyet akár haza is vihetnek.”
Az ára is hét csillagos lesz... „A jegyárakról egy-másfél hónapon belül tudnak dönteni” – jelentették be március 3-án, amikor a nyitás dátuma is publikus lett. A számok tehát április elején-közepén lesznek ismertek.
Ha veszteséges lesz az üzemeltetés, kié a felelősség? Az üzemeltetőé, tehát nem a győriek fizetnek. Erről az Úgytudjukon azt mondta Kovacsics Imre: „Az én számításaim szerint ennek a fürdőnek a kiadási költsége éves szinten meg fogja haladni az egymilliárd forintot. Szerintem olyan 1,2 milliárd forint lesz, ha jön vendég, ha nincs vendég. Ha 1,2 milliárd forint a kiadási költség, és a bevétel kilencszázmillió forint, akkor buktam 300-at. Ha 1,3, nyertem 100-at.”
Az ujszonalunk.com nem valamivel, valakikkel szemben, hanem egyetlen eszmével azonosulva határozza meg önmagát, ez a tisztességes újságírás, amit olvasói naponta számon is kérhetnek tőle. A hátteret, a függetlenséget garantáló támaszt a Felvidék egyetlen magyar nyelvű napilapjának kiadója adja. A portált helyiek írják, helyieknek. Annak a jól összeszokott csapatnak a tagjai, akiket korábbról ismerhetnek és el is érhetnek. Tiszta hangon, a régi tisztességgel szólalunk meg, nyilvánosságot adva mindenkinek, hogy valós problémákat tárjunk fel, és közösen keressük a megoldást, ütköztetve a különböző nézőpontokat. Így akik fontosnak tartják független helyi sajtó létét, a magukénak érezhetik az ujszonalunk.com -ot, és teret is kapnak benne. Reméljük, hogy sokan gondolják most így: „Erre vártunk!” Fennmaradásunkat, a regionális, független újságírást minden egyes olvasói forint segíti, amit köszönettel fogadunk.
Ha Ön is támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.