Az ETO FC saját kezébe vette a sorsát

Győr | Az ETO FC hatalmas küzdelemben legyőzte a Vasast, ezzel feljutó helyre került, egy fordulóval a bajnokság vége előtt. A győri lányok is remekeltek.
Új Szó Nálunk

2024. május 21. 07:00

ETO

Óriási érdeklődés övezte a mérkőzést, minden jegy elkelt. Ez ugyan nem jelent telt házat, mivel az ETO Park keleti lelátója korlátozott mértékben használható, oda a klub utánpótlás csapatai kaptak csak helyet. A nyugati lelátóra viszont napokkal ezelőtt elkeltek a jegyek, és a kapu mögötti vendégszektor is csaknem teljesen megtelt.

Rég nem látott nézősereg, több mint 7000 szurkoló, remek hangulat fogadta tehát a csapatokat. Aki nyer, nagyot lép az első osztály felé, ez volt a tét. A Vasas gyorsan vezetést szerzett, majd a szintén gyors egyenlítést követően ismét a fővárosiaknak állt a zászló: a 10. percben már 2-1-et mutatott az eredményjelző. Az első félidő végére viszont fordított az ETO. Akkor még nem lehetett tudni, de ezzel kialakult a végeredmény.

Hatalmas csatát vívott a két csapat, volt minden, ami egy rangadót jellemez. Nagy hajtás, önfeláldozó belemenések, keménykedés, helyzetek és nagy védések. És remek szurkolás. Végül a győriek kerültek közel a célhoz.

Győzelmük azt jelenti, hogy egy hét múlva Ajkán egy döntetlen is elég lesz az első osztályba jutáshoz. Az Ajka jelenleg 8., de ugyanannyi pontja van, mint a 12. helyezettnek. A helyzet tehát bíztató.

LABDARÚGÓ NB II, 33. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–VASAS FC 3–2 (3–2)
ETO: Gyurákovics – Vera (Kiss M., 87.), Szépe, Boldor, Csontos D. – Bánáti (Vingler, 66.), Anton (Riquelme, 87.) – M. Diarra (Farkas B., 80.), Bumba, Skvarka – Lukics (Kröhn, 66.). Vezetőedző: Borbély Balázs
VASAS: Jova L. – Pávkovics (Deutsch L., 85.), Otigba, Baráth B. – Hidi M. S. – Bakti (Girsik A., 85.), Berecz Zs., Hinora (Holender, 61.), Doktorics – Radó, Tóth M. (Zimonyi, 55.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Szépe (7.), Lukics (23.), Bumba (45+1.), ill. Radó (3.), Tóth M. (10.)
Kiállítva: Holender (a lefújás után)

Vasárnap játszották:

BUDAPEST HONVÉD–GYIRMÓT FC GYŐR 2–2 (0–1)
Budapest, Bozsik Aréna, 2516 néző. Vezette: Szigetvári Márk (ifj. Varga Gábor, Márkus Péter)
BP. HONVÉD: Gyetván – Eördögh, Szabó A., Pekár I., Benczenleitner – Keresztes N. (Adorján, 52.), Nyitrai (Bocskay, 52.), Lőrinczy A. (Holman, 52.) – Kerezsi, Kundrák, Simon B. (Kocsis G., 87.). Vezetőedző: Csertői Aurél
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Polgár K., 49.), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Szőke G. (Medgyes Z., 78.), Kovács M. – Soltész I., Kovács D. (Hajdú Á., 73.), Erdei M. (Kicsun, 49.) – Adamcsek (Molnár J., 73.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Adorján (59.), Holman (90+5.), ill. Erdei M. (42.), Adamcsek (50.)

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–2 (2–0)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Horváth M., Tóth B., Gera N. – Gajdos (Borvető, 76.), Magyar Zs. (Haris, 64.) – Papp Á. (Palincsár, 90+2.), Márkvárt, Óvári (Földi D., 64.) – Klausz M. (Bíró B., 64.). Megbízott edző: Bekim Kapic
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Radics M., Czingráber, Deák I. (Bekker, a szünetben), Horváth K. – Végső, Kapornai (Simita, a szünetben) – Szabó B. (Papp L., 83.), Illés D. (Máris, 75.), Csóka D. – Szendeff (Tullner, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Magyar Zs. (11-esből, 1–0) a 4., Klausz M. (2–0) a 35., Radics (2–1) a 60., Szabó B. (11-esből, 2–2) a 62., Gajdos (3–2) a 72. percben.

Az ETO női csapata is nagy siker küszöbén

A női Simple Liga fináléjának első mérkőzésén játszotta hétfőn az ETO FC női csapata. A címvédő és veretlenül alapszakaszgyőztes FTC-Telekom otthonában 1-0-ra diadalmaskodott a kupagyőztes ETO FC Győr.

A Kocsis Sándor Sportközpontban rendezett meccset Rachel Anne McCarthy 50. percben szerzett gólja döntötte el. A találkozó igencsak feszült hangulatban telt, amit jól mutat, hogy a vezetés megszerzése után hét perccel emberhátrányba kerültek a tavaly ezüstérmes vendégek, ezt viszont a hazaiak nem tudták kihasználni, sőt, a meccs végére két piros lap miatt már ők futballoztak kevesebben.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második mérkőzését Győrben rendezik csütörtökön 17.30-tól.

Simple Liga, női NB I, döntő, 1. mérkőzés:
FTC-Telekom - ETO FC Győr 0-1 (0-0)
Gól: McCarthy (50.)
Piros lap: Csigi (74.), Papp (90.), illetve White (57.)

Támogassa az ujszonalunk.com -ot

Az ujszonalunk.com nem valamivel, valakikkel szemben, hanem egyetlen eszmével azonosulva határozza meg önmagát, ez a tisztességes újságírás, amit olvasói naponta számon is kérhetnek tőle. A hátteret, a függetlenséget garantáló támaszt a Felvidék egyetlen magyar nyelvű napilapjának kiadója adja. A portált helyiek írják, helyieknek. Annak a jól összeszokott csapatnak a tagjai, akiket korábbról ismerhetnek és el is érhetnek. Tiszta hangon, a régi tisztességgel szólalunk meg, nyilvánosságot adva mindenkinek, hogy valós problémákat tárjunk fel, és közösen keressük a megoldást, ütköztetve a különböző nézőpontokat. Így akik fontosnak tartják független helyi sajtó létét, a magukénak érezhetik az ujszonalunk.com -ot, és teret is kapnak benne. Reméljük, hogy sokan gondolják most így: „Erre vártunk!” Fennmaradásunkat, a regionális, független újságírást minden egyes olvasói forint segíti, amit köszönettel fogadunk.

Ha Ön is támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.